Artanis

+48 501 858 666 | 22 409 62 81 biuro@roslinyzielone.pl

Menu

Ogrody wertykalne

Ścianki zieleni - jak stworzyć pionową oazę?

R

ośliny w sposób naturalny filtrują i usuwają dwutlenek węgla i produkują tlen. Ściana zieleni złożona z kilkudziesięciu roślin, jest w stanie oczyścić do 60% powietrza z toksyn (formaldehyd, LZO, trójchloroetylen, tlenku węgla i benzenu ) w ciągu zaledwie doby. Takie ogrody wertykalne, inaczej eko-ściany, nie tylko zatem gwarantują czyste powietrze, skutecznie zwiększając tym samym wydajność pracowników o połowę, ale również bezpośrednio wpływają na reprezentacyjny wygląd np. recepcji, salonu apartamentu czy hallu.

Rośliny doniczkowe - ogrody wertykalne

Wykonujemy cykliczną opiekę nad roślinami doniczkowymi w znanych i renomowanych firmach, tj:
AON Polska, Dia Sorin, AON Hewitt, Squire Sanders, Du Pont, mbank, Cadence, SCT-Broker, BlueSoft, Estee Lauder Polska, QLOC.

Oszczędność wody i samonawadnianie

Większość zielonych ścian jest zasilana w wodę dzięki systemowi nawadniania kropelkowego (sieć specjalnych rurek ułożonych w sposób niewidoczny między roślinami), który maksymalizuje ekonomiczne wykorzystanie wody za pomocą automatycznego miernika. Pierwszy rok po instalacji ogrodu wertykalnego jest najważniejszy w życiu tego swoistego mikroklimatu, tak więc idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie opieki nad roślinami nam, jako specjalistom. Gwarantuje to, że ściana zieleni będzie zawsze zachwycała barwą, pięknem, zdrowiem i świeżością roślin.

Nasi Klienci

Aranżacja ogrodów wertykalnych - ostatnio zrealizowane projekty:

  • OGRODY WERTYKALNE

aranżacja i pielęgnacja roślin w biurach, rośliny doniczkowe warszawa, ogrody wertykalne

Ogród wertykalny Cisowa

Ogrody wertykalne
aranżacja i pielęgnacja roślin w biurach, rośliny doniczkowe warszawa, ogrody wertykalne

Ogród wertykalny Powązkowska

Ogrody wertykalne
aranżacja i pielęgnacja roślin w biurach, rośliny doniczkowe warszawa, ogrody wertykalne

Ogród wertykalny DiaSorin

Ogrody wertykalne
rosliny-doniczkowe-bottom-2

Co robimy?

Dobrze zaprojektowany ogród wertykalny powinien wyglądać idealnie nawet przez co najmniej kilkanaście lat. Solidna konstrukcja (mobilna lub nie), zazwyczaj z wysokiej klasy stali nierdzewnej, wraz ze specjalnymi kieszeniami na rośliny, jest wykonywana na zamówienie. Dobór roślin jest projektowany indywidualnie, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu lub na zewnątrz, preferencji klienta i jego budżetu.

W ramach ogrodów wertykalnych wykonujemy m.in.:

  • duże stojące ściany zieleni
  • małe, wiszące ogrody wertykalne
  • żywe obrazy
  • mobilne ściany zieleni
  • zewnętrzne ogrody wertykalne
  • cykliczną opiekę nad roślinami
  • inne zabiegi pielęgnacyjne

Jakie są korzyści?

Dobrze zaprojektowane, kwitnące zielone ściany mogą zdecydowanie poprawić wygląd budynku wewnątrz, dodając koloru i faktury, które nigdy nie wyjdą z mody. Każda ściana jest specjalnie zaprojektowana, poprzez zastosowanie różnych odmian roślin, które mają odmienne kolory, wzrost i kwiaty.
Elastyczność zielonych ścian sprawia, że są one idealne dla wszystkich środowisk. Podobnie jak w przypadku budynków biurowych, tak i w domach zielone ściany mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, tworząc idealne warunki do relaksu.

Rośliny doniczkowe - ogrody wertykalne

Zadzwoń do nas

+48 501 858 666, 22 409 62 81

Napisz do nas

biuro@roslinyzielone.pl