Artanis

+48 501 858 666 | 22 409 62 81 biuro@roslinyzielone.pl

Menu

Rośliny w domu

Jak wykonać wiecznie zielony ogród zimowy?

R

ośliny doniczkowe niewątpliwie wpływają na nasze zdrowie, wydzielając różne pozytywnie działające związki chemiczne. Warto uprawiać w domu rośliny doniczkowe, ponieważ bezpośrednio wpływają na nasze dobre samopoczucie, dodają sił, czasem nawet leczą. Prawie wszystkie rośliny mają pewne właściwości antybiotyczne. Wydzielane przez nie w powietrze substancje hamują rozwój i rozmnażanie znajdujących się tam drobnoustrojów, a niekiedy nawet zabijają je, dezynfekując otaczającą atmosferę. Dodatkowo w pokojach z roślinnością wydatnie spada ilość kurzu, co korzystnie wpływa na alergików. W celu zapewnienia optymalnych warunków i korzystania w pełni z dobrodziejstw roślin, należy je odpowiednio dobrać.

rosliny-doniczkowe-9

Wykonujemy cykliczną opiekę nad roślinami doniczkowymi w znanych i renomowanych firmach, tj:
AON Polska, Dia Sorin, AON Hewitt, Squire Sanders, Du Pont, mbank, Cadence, SCT-Broker, BlueSoft, Estee Lauder Polska, QLOC.

Ogród zimowy, czyli jak zatrzymać lato?

Ogrody zimowe cieszą się obecnie rosnącą popularnością, zarówno wśród właścicieli domów, ale też mieszkań z np. loggią. Najczęściej ogrody zimowe przylegają do budynku, a ich zadaniem jest powiększenie przestrzeni użytkowej domu i poprawa tzw. bilansu cieplnego. Rozważając powiększenie naszego domu o ogród zimowy należy przede wszystkim zastanowić się, jakie funkcje powinien on spełniać. Czy ma spełniać rolę jedynie przechowalni roślin ciepłolubnych na czas zimy, czy też ma być dodatkowo wydzielonym miejscem, np. na obiady rodzinne w oranżerii.

Nasi Klienci

Aranżacja zieleni w domu - ostatnio zrealizowane projekty:

  • ROŚLINY DO DOMU

rośliny doniczkowe do domu, rośiny zielone domowe, rośliny egzotyczne domowe

Rośliny doniczkowe Twarda

Rośliny do domu
rosliny-doniczkowe-bottom-8

Co robimy?

Ogród zimowy, to nie tylko znakomity sposób na powiększenie budynku, ale również salon zieleni podwyższający standard i jakość naszego życia, stwarzający wrażenie bezpośredniego związku z naturą i krajobrazem. Umiejętnie dobrane rośliny, w tym zioła, tworzą nie tylko zdrowy klimat, ale również przydają się w… kuchni, jak np. bazylia, mięta, oregano czy szałwia lub melisa.

W ramach aranżacji roślin w domu wykonujemy m.in.:

  • ogrody zimowe
  • ogródki ziołowe
  • ogrody wewnętrzne np. w salonie, hallu
  • ogrody wertykalne
  • ścianki zieleni
  • przesadzanie i nawożenie roślin
  • cykliczną opiekę nad roślinami
  • inne zabiegi pielęgnacyjne

Jakie są korzyści?

Ogród zimowy z pięknymi roślinami to duża atrakcja, która znacznie podnosi poziom ekskluzywności oraz wartość estetyczną lokalu czy domu. Dobrze zaprojektowany ogród zimowy gromadzi energię cieplną, skutecznie zmniejszając koszty ogrzewania w zimie. Duża ilość promieni słonecznych w jego wnętrzu pozwala zaoszczędzić na sztucznym oświetleniu. Pozwala również cieszyć się zielonym otoczeniem roślin przez cały rok, które dodatkowo idealnie regulują poziom wilgotności w powietrzu.

rosliny-doniczkowe-top-6

Zadzwoń do nas

+48 501 858 666, 22 409 62 81

Napisz do nas

biuro@roslinyzielone.pl