Artanis

+48 501 858 666 | 22 409 62 81 biuro@roslinyzielone.pl

Menu

Rośliny w restauracji

Jak aranżacja zieleni wzmaga apetyt i działa odprężająco na ludzi?

W

yśmienite dania, profesjonalna i miła obsługa, klimatyczna muzyka oraz ciepła atmosfera to kluczowe czynniki, które powodują że dana restauracja jest często odwiedzana i ma swoich stałych bywalców. Przedsiębiorczy restauratorzy inwestują nie tylko w profesjonalne wyposażenie kuchni, wygodne meble czy sprzęt audio, ale również w rośliny, które kojarzone są ze świeżością i zdrowym jedzeniem. Dlaczego zielone rośliny mają ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez ludzi w wyborze ich ulubionego lokalu?

rosliny-doniczkowe-10

Wykonujemy cykliczną opiekę nad roślinami doniczkowymi w znanych i renomowanych restauracjach, tj:
Totomato, Wilcza 50, Boska Praga.

Zioła vs. apetyt

Dążenie ludzi do bycia bardziej eko jest niemalże wszechobecne. Lokale restauracyjne kładą mocny nacisk na serwowanie zdrowej żywności. Co ciekawe, nawet fast foodowe sieciówki, doceniające potencjał rynku ekologicznego, zmieniają nie tylko pozycje w menu, ale również barwy logo, czy wręcz wystrój i kolorystykę w swoich lokalach, a jałowe ogródki przekształcają w zielone oazy. Czerwona i żółta, krzykliwa kolorystyka, została wyparta przez odcienie zieleni i brązów, a plastyk ustąpił naturalnemu drewnu . Zdrowe sadzonki aromatycznych ziół znakomicie pobudzają apetyt głodnych i spragnionych klientów, którzy dostaną na talerzu pyszne danie ozdobione świeżo zerwanymi listkami bazylii, majeranku, mięty, tymianku czy rozmarynu. Z kolei zielone rośliny doniczkowe tworzą przytulną atmosferę i pozytywnie działają na samopoczucie szukających wytchnienia gości lokalu.

Nasi Klienci

Aranżacja zieleni w restauracji - ostatnio zrealizowane projekty:

  • ROŚLINY W RESTAURACJI

aranżacja i pielęgnacja roślin w restauracji i lokalach, rośliny doniczkowe warszawa

Rośliny doniczkowe Wilcza 50

Rośliny w restauracji
aranżacja i pielęgnacja roślin w restauracji i lokalach, rośliny doniczkowe warszawa

Rośliny doniczkowe Totomato

Rośliny w restauracji
Basil and tomatoes planted together are said to provide each other with insect protection and vigor, according to folk wisdom.

Co robimy?

W celu oszacowania kosztorysu, niezbędna jest wizyta lokalna w restauracji lub ogródku pubowym bądź otrzymanie szczegółowych informacji odnośnie warunków panujących w lokalu drogą mailową lub telefonicznie. Po zapoznaniu się z przestrzenią, gdzie zieleń ma zostać zaaranżowana, dobieramy odpowiednie rośliny do danego miejsca, co gwarantuje, że raz poniesiona inwestycja szybko się zwróci i nie będzie musiała być powtarzana. W ramach naszych usług oferujemy także cykliczną opiekę nad roślinami lub tzw. pogotowie roślinne, czyli w razie potrzeby i na życzenie wykonujemy ekspresową usługę aranżacji roślin w restauracji, pubie, ogródku piwnym, hotelu.  

W ramach usługi wykonujemy aranżacje:

  • roślin doniczkowych w restauracjach, pubach
  • zieleni w ogródkach pubowych/piwnych
  • ogrodów wertykalnych (ścianki zieleni)
  • zieleni w oranżeriach
  • ogrodów zimowych
  • zieleni wokół fontann/oczek wodnych
  • inne (np. dobór roślin na patio przy basenie)

Natura w loftach!

Jak sprawić, aby klienci loftowej restauracji nie czuli się jak pracownicy fabryki podczas przerwy obiadowej? Idealnym pomysłem jest zielona aranżacja odpowiednio dobranych ziół i niewymagających szczególnej pielęgnacji roślin doniczkowych, jak np. zwisające pędy scindapsusa czy cieniolubna zamia. Pomocnym rozwiązaniem w prawidłowym rozwoju sadzonek, jest prosty montaż specjalnych lamp do roślin (można je kupić np. na popularnym serwisie aukcyjnym lub w wybranych sklepach z oświetleniem). Światło halogenowe fenomenalnie podkreśli rozmaite struktury betonowych ścian, uwidoczni ciekawą kolorystykę starych cegieł, „zmiękczy” metalowe, ciężkie regały czy uwypukli rysy i „niedoskonałości” w drewnianych deskach z odzysku. 

rosliny-doniczkowe-top-9

Zadzwoń do nas

+48 501 858 666, 22 409 62 81

Napisz do nas

biuro@roslinyzielone.pl