Podlewanie roślin wymaga regularności, zdarzają się jednak sytuacje, w których regularne nawadnianie nie jest możliwe. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nasza lokalna studnia ulega okresowemu wyschnięciu lub gdy rośliny mamy z dala od miejsca zamieszkania i nie możemy ich codziennie pielęgnować.
Czym jest absorbent wody?
Są to mineralne dodatki do ziemi ogrodowej, dzięki którym zebrana wilgoć (z opadów, rosy, ale też i mgły) jest przyswajana przez rośliny w czasie suszy lub przy niedostatecznej ilości opadów. Absorbenty wody, spotykane również pod nazwą hydrożeli, mają strukturę sieci nierozpuszczalnych polimerów o właściwościach hydrofilnych. Wyglądają podobnie do kryształków, jednak po absorpcji wody zmieniają konsystencję na żel (stąd nazwa); woda następnie oddawana jest roślinom, wokół systemu korzeniowego których absorbent jest dodany.
Absorbenty wody mogą być z powodzeniem użytkowane nawet kilka lat, magazynując w tym czasie wodę i oddając ją roślinom w momencie suszy.
Gdzie stosować?
AquaGel najlepiej zastosować na glebach lekkich i nadmiernie przepuszczających wodę, poprawia to jej strukturę i zapobiega odpływaniu wilgoci w głębsze warstwy gruntu, umożliwiając również oszczędność wody wydatkowanej do podlewania roślin.
AquaGel równie dobrze sprawdzi się w doniczkach kwiatowych, trawnikach, ogródkach warzywnych czy w sadach.

Jak stosować?
Wystarczy dodać go do gleby w trakcie sadzenia roślin i wymieszać.
Średnia głębokość stosowania hydrożeli to około 20 cm; substancja nie może być stosowana powierzchniowo.
Dawkowanie
1 g absorbentu zatrzymuje nawet 250 g wody, stosuje się zatem (w zależności od przepuszczalności gleby) od 10 do 25 g granulatu na 10 l gleby.