PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Opieka nad roślinami

Serwis roślin to nie tylko podlewanie. Każdy gatunek wymaga indywidualnej pielęgnacji bazującej na specjalistycznej wiedzy.

W

celu zapewnienia długotrwałego i idealnego wyglądu roślin oferujemy stałą, cykliczną lub jednorazową, kompleksową opiekę (w tym profesjonalne doradztwo) nad wszystkimi gatunkami roślin nowo zasadzonymi i kilkuletnimi, zarówno w przestrzeniach typowo biurowych, (np. Dracena odwrócona, Nolina, Zamiokulkas zamiolistny, Sansewieria gwinejska, Areka katechu), jak i zewnętrznymi (np. hortensje, wiciokrzewy, trawy, Liguster, Sosna kosówka miniaturowa, Brzoza Youngii).

rośliny do biura, opieka nad roślinami warszawa
Syndrom Chorego Budynku (ang. Sick Building Syndrome) w skrócie SCB jest poważnym problemem współczesnych, hermetycznych obiektów biurowych występującym w momencie, gdy zwykłe mikroorganizmy i toksyny zostają skoncentrowane w zamkniętych przestrzeniach biurowych. Dane naukowe potwierdzają, że biurowce są często 10 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Badania pokazują, że pomieszczenia wypełnione roślinami zawierają od 50% do 60% mniej pleśni i bakterii niż pokoje bez roślin, dlatego też aranżacja roślinności i prawidłowa ich pielęgnacja skutecznie zmniejszają wydatki ponoszone na leczenie pracowników odczuwających rozmaite powikłania zdrowotne wynikające z Syndromu Chorego Budynku, jak np. alergie, natężenie objawów astmatycznych, podrażnienie oczu i błon śluzowych, poczucie zmęczenia.

Co robimy?

Zarówno serwis sprzątający, jak i pracownicy biura nie posiadają odpowiedniej wiedzy teoretycznej i doświadczenia ani też wystarczającego czasu, a być może chęci, aby prawidłowo zająć się pielęgnacją roślinności biurowej. Taka sytuacja często doprowadza do długotrwałego zaniedbywania zdrowia roślin, a w skrajnych wypadkach – do ich obumierania. Aby temu skutecznie zapobiec, wystarczy jedynie wprowadzić racjonalne rozwiązanie w życie firmy – pozostawić opiekę i pielęgnację roślinności wykwalifikowanym, doświadczonym specjalistom. Podczas naszej wizyty oceniamy dobór stanowiska, wiek, stan i kondycję wszystkich roślin, a także zbieramy szczegółowe informacje odnośnie jakości i intensywności dotychczasowej opieki (bądź jej braku) nad nimi. Każda roślina jest inna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym: częstotliwości i ilości podlewania, nawożenia, doboru stanowiska i oświetlenia, itd.

Jako nieliczni udzielamy gwarancji na nowe rośliny zaaranżowane przez nas, warunkiem jest stała opieka nad roślinami przez minimum 1 rok (od momentu posadzenia roślin) z częstotliwością 1-2 razy w miesiącu.

Nasze standardowe produkty i usługi w ofercie opieka nad roślinami to:

◾ przeglądy serwisowe – wykonywanie usługi regularnie, w celu zapewnienia czystości i świeżości liści i łodyg
◾ przesadzenie starszych roślin w odpowiednio większe donice
◾ przycięcie zbędnych (np. suchych) liści, kwiatostanów, itp.
◾ regularne kontrolowanie różnych gatunków i we właściwym czasie stosowanie nawożenia w celu osiągnięcia przez roślinne optymalnych rozmiarów
◾ oczyszczenie liści z kurzu, pyłu, innych zanieczyszczeń
◾ skuteczne zwalczanie szkodników (np. przędziorki, mszyce)
◾ stała kontrola nad stanem zdrowia danej rośliny
◾ ekologiczne mycie roślin
◾ wymiana chorujących, słabszych roślin
◾ uzupełnienie wypłukanej gleby do pierwotnego poziomu
◾ poprawa wyglądu roślin (np. podpięcie zwisających łodyg)
◾ utrzymanie donic w należytej czystości
◾ w razie potrzeby rotacja roślin w stosunku do jakiegokolwiek dominującego źródła światła
◾ monitorowanie warunków świetlnych, wilgotności i temperatury
◾ coroczna kontrola poziomu pH w glebie
◾ konserwacja zapobiegawcza w celu zminimalizowania potencjalnych problemów
◾ bezpłatne konsultacje

Serwis sprzątający vs. rośliny.

Z doświadczenia wiemy, że rośliny pozostawione pod nieumiejętną opieką np. serwisu sprzątającego w biurowcach (który zazwyczaj mocno przelewa rośliny), szybko i czasem bezpowrotnie tracą swój piękny i zdrowy wygląd. Pomysł ten nie jest godny do naśladowania – nie idziemy przecież na przegląd zdrowia do mechanika, zamiast do lekarza. Pielęgnacja roślin powinna być zostawiona jedynie i wyłącznie doświadczonym zawodowcom z odpowiednią wiedzą z zakresu fitopatologii. Profesjonalna, stała opieka ogrodników nad zielenią biurową jest relatywnie ekonomiczna cenowo, i jedynie ona zagwarantuje, że biuro uniknie problemów z nieodpowiednim serwisem zieleni, a nowo posadzone rośliny będą wyglądały zdrowo i reprezentacyjnie przez długie lata, czyniąc tym samym inwestycję w pełni udaną.

Przesuszenie roślin – jak uratować sytuację?

Aby nie dopuścić do przesuszenia roślinności zaaranżowanej w biurze, należy systematycznie (w zależności od pory roku 1–3 razy w tygodniu) sprawdzać wilgotność podłoża. Kontrola wilgotności jest szczególnie ważna latem i zimą, gdyż gorące powietrze i centralne ogrzewanie sprzyjają przesuszeniu ziemi w doniczkach. Dużo uwagi należy też poświęcić roślinom, które na brak wody są wyjątkowo wrażliwe, jak np. papirusy, paprocie, figowce pnące czy skrzydłokwiaty.  Jeśli dojdzie do sytuacji, że roślina zostanie przesuszona, należy wstawić ją (razem z donicą) do pojemnika napełnionego wodą, zanurzając ją co najmniej do połowy wysokości. Doniczka powinna pozostać w wodzie do czasu, aż ziemia stanie się całkowicie mokra (ok. 1h, należy jednak glebę kontrolować co kilkanaście minut). Następnie roślinę należy wyjąć z wody i odstawić na bok w celu odsączenia nadmiaru wody. Jeśli roślina nie była narażona na długotrwałą suszę, już w ciągu 4–5 godzin po takim zabiegu powinna powrócić do zdrowej kondycji.

Jak aranżować i pielęgnować rośliny? Nie wiesz? Przeczytaj!

 

Teraz wiem
Jak dbać o Dracenę Lemon?
Draceny to obecnie bardzo popularne i niewymagające rośliny doniczkowe – świetnie sprawdzają się w warunkach domowych, są wytrzymałe, ładne, szybko się rozwijają i wybaczają nawet największe błędy uprawne. Dracena to bardzo liczne gatunki, które różnią się między sobą wymaganiami i rodzajami. Do najbardziej atrakcyjnych, ze względu na bajeczne kolory, można zaliczyć Dracenę Lemon. Dracena ‚Lemon Lime’ jest popularną rośliną doniczkową, posiadającą długie i szerokie liście, tworzące przepiękny i zachwycający pióropusz w trzech kontrastujących… Więcej
Zwinna logistyka
Mamy pełną kontrolę nad projektami dzięki ciągłości przepływu produktów i informacji, elastyczności w godzinach pracy, sprawnemu cyklowi dostaw oraz szybkiemu reagowaniu na pojawiające się zapotrzebowanie. Działamy wg ściśle ustalonych procedur logistycznych, dzięki czemu możemy zagwarantować terminowość, bezpieczeństwo przewożonych roślin oraz wysoki poziom świadczonych usług.
Osobisty konsultant
Naszą priorytetową misją jest dostarczanie najlepszych rozwiązań z zakresu zielonej architektury w oparciu o stale rozwijane kompetencje merytoryczne oraz bardzo dobrą znajomość branży. Nie jesteśmy typowymi pracownikami infolinii – udzielamy szybko i jedynie wartościowych informacji, bez zbędnego grania na czekanie. Zadzwoń: 501 858 666, skorzystaj z wygodnej opcji Chatu Online lub wyślij formularz.
Punktacja
8.5

Naturalne filtry

Ogólna ocena wpływu roślinności na czystość powietrza w nowoczesnych biurach (0-10).

Statystycznie rzecz biorąc...


redukcja kurzu w pomieszczeniu z aranżacją roślinną20%

eliminacja bakterii w powietrzu i zarodników pleśni60%

redukcja dwutlenku węgla w powietrzu10%

rośliny do biura, opieka nad roślinami warszawa
Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X