PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Ogrody wertykalne

Zielone ściany w biurze. Wiszący ogród to piękny, imponujący i godny przeciwnik w ekologicznej walce ze smogiem i toksynami.

R

ośliny w sposób naturalny filtrują i usuwają dwutlenek węgla i produkują tlen. Ściana zieleni złożona z kilkudziesięciu roślin, jest w stanie oczyścić do 60% powietrza z toksyn (formaldehyd, LZO, trójchloroetylen, tlenku węgla i benzenu ) w ciągu zaledwie doby. Takie ogrody wertykalne, inaczej eko-ściany, nie tylko zatem gwarantują czyste powietrze, skutecznie zwiększając tym samym wydajność pracowników o połowę, ale również bezpośrednio wpływają na reprezentacyjny wygląd np. recepcji, salonu apartamentu czy hallu.

rośliny do biura, opieka nad roślinami warszawa
Żywe zielone ściany to idealny sposób na poprawę wizerunku budynku, jakości powietrza, a także koncentracji wszystkich użytkowników, ich samopoczucia oraz komfortu pracy. Pionowe ogrody są wspaniałym rozwiązaniem dla właścicieli i administratorów biurowej przestrzeni, zainteresowanych ekologicznym zarządzaniem nieruchomością o charakterze biurowo-handlowo-usługowym. Rośliny w formie ściany zieleni pomagają stworzyć chłodniejszy i przyjemniejszy klimat, co oznacza statystycznie spadek zużycia energii przeznaczonej na klimatyzację aż o 33%.

Wybrane realizacje zamówień ogrodów wertykalnych:

Co robimy?

Idea zielonych ścian zadomowiła się we wnętrzach na całym świecie, głównie dzięki ich pomysłodawcy – botanikowi Patrick’owi Blank z Francji. Dobrze zaprojektowany ogród wertykalny powinien wyglądać idealnie nawet przez co najmniej kilkanaście lat. Solidna konstrukcja (mobilna lub nie), zazwyczaj z wysokiej klasy stali nierdzewnej, wraz ze specjalnymi kieszeniami na rośliny (lub plastikowymi modułami), jest wykonywana często na zamówienie. Dobór roślin jest projektowany indywidualnie, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu lub na zewnątrz, preferencji klienta i jego budżetu. Wybór odpowiednich roślin dla konkretnej lokalizacji jest kluczem do zapewnienia zdrowego i pięknego ogrodu. Korzystamy z dużej różnorodności gatunków i wierzymy, że różnorodność biologiczna zwiększa zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Warstwy, faktura, kontrast, kolor i rozkwit roślin to czynniki, które bierzemy również pod uwagę przy tworzeniu pionowych ogrodów, które są czymś więcej niż tylko zielonymi ścianami. Ogrody pionowe nazywane są „ścianami życia” ponieważ mają ogromny wpływ na nasze zdrowie – m.in. doskonale filtrują powietrze, nasycając go tlenem oraz utrzymują optymalną jego wilgotność.

Nasze standardowe produkty i usługi w ofercie ogrody wertykalne to:

◾ stacjonarne lub mobilne modułowe ściany zieleni
◾ kompaktowe, wiszące ogrody pionowe
◾ aranżacja zielonych wysp w biurowej strefie relaksu (również mała architektura)
◾ obrazy z mchu mokrego i suchego (panele wykonane ręcznie, głównie z tzw. mchu chrobotka)
◾ cykliczna lub jednorazowa pielęgnacja i serwis roślin (w dogodnych terminach)
◾ doradztwo z zakresu profesjonalnej opieki nad roślinami
◾ kompleksowa logistyka w zakresie danego projektu
◾ bezpłatna wycena realizacji powierzonego nam projektu
◾ sprawna realizacja projektu przez doświadczoną kadrę ludzi

Jakie są korzyści?

Dobrze zaprojektowane, kwitnące zielone ściany mogą zdecydowanie poprawić wygląd budynku wewnątrz, dodając koloru i faktury, które nigdy nie wyjdą z mody. Każda ściana jest specjalnie zaprojektowana, poprzez zastosowanie różnych odmian roślin, które mają odmienne kolory, wzrost, strukturę, zdobienia i kwiaty. Elastyczność zielonych ścian sprawia, że są one idealne dla wszystkich środowisk. Podobnie jak w przypadku budynków biurowych, tak i w domach zielone ściany mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, tworząc idealne warunki do relaksu.

Oszczędność wody i samonawadnianie.

Większość zielonych ścian jest zasilana w wodę dzięki systemowi nawadniania kropelkowego (sieć specjalnych rurek ułożonych w sposób niewidoczny między roślinami), który maksymalizuje ekonomiczne wykorzystanie wody za pomocą automatycznego miernika. Pierwszy rok po instalacji ogrodu wertykalnego jest najważniejszy w życiu tego swoistego mikroklimatu, tak więc idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie opieki nad roślinami nam, jako doświadczonym specjalistom. Gwarantuje to, że ściana zieleni będzie zawsze zachwycała barwą, pięknem, zdrowiem i świeżością roślin. Innym rozwiązaniem “zazielenienia” ściany jest aranżacja z mchu (chrobotek reniferowy, chrobotek leśny, chrobotek strzępiasty, mech islandzki lub mech norweski), którego nieodzowną zaletą jest fakt, iż nie wymaga on żadnej pielęgnacji – porost ten pobiera wilgoć z powietrza (wskazany przedział rzędu 40-60%), a zatem podlewanie czy zraszanie jest wręcz niewskazane. Mech jest selekcjonowany, oczyszczany i finalnie poddawany stabilizacji (dzięki czemu nie rozrasta się i nie przyciąga owadów lub szkodników), która zapewnia mu wieloletnią trwałość. Panele z mchu służą jako naturalny higrometr, filtr powietrza oraz izolator akustyczny, dzięki tym zaletom stał się on popularnym elementem dekoracji, chętnie wykorzystywanym przez profesjonalnych i śledzących zagraniczne trendy, architektów obiektów biurowych.

Jak aranżować i pielęgnować rośliny? Nie wiesz? Przeczytaj!

 

Teraz wiem
Jak dbać o Skrzydłokwiat?
Liście skrzydłokwiatu nie są tak okazałe, jak liście juki czy paproci, a białe kwiaty nie roztaczają wokół siebie aromatycznej woni. Jednak jego zalety docenili eksperci z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, czyli NASA. Stwierdzili oni, że właściwości tej rośliny są nie do przecenienia. Dlaczego zatem warto mieć go w domu? Skrzydłokwiat jest długoletnią rośliną o pięknych, ciemnozielonych, błyszczących liściach, rozchodzących się na wszystkie strony ze wspólnego środka i śnieżnobiałych kwiatostanach (kształtem podobnym do anturium) na smukłych łodygach. Więcej
Zwinna logistyka
Mamy pełną kontrolę nad projektami dzięki ciągłości przepływu produktów i informacji, elastyczności w godzinach pracy, sprawnemu cyklowi dostaw oraz szybkiemu reagowaniu na pojawiające się zapotrzebowanie. Działamy wg ściśle ustalonych procedur logistycznych, dzięki czemu możemy zagwarantować terminowość, bezpieczeństwo przewożonych roślin oraz wysoki poziom świadczonych usług.
Osobisty konsultant
Naszą priorytetową misją jest dostarczanie najlepszych rozwiązań z zakresu zielonej architektury w oparciu o stale rozwijane kompetencje merytoryczne oraz bardzo dobrą znajomość branży. Nie jesteśmy typowymi pracownikami infolinii – udzielamy szybko i jedynie wartościowych informacji, bez zbędnego grania na czekanie. Zadzwoń: 501 858 666, skorzystaj z wygodnej opcji Chatu Online lub wyślij formularz.
Punktacja
8.5

Ogrody wertykalne

Ogólna ocena wpływu roślinnych ścian na ekonomię utrzymania budynku (0-10).

Statystycznie rzecz biorąc...


redukcja strat ciepła w budynku dzięki ścianom zieleni75%

zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie centralne25%

optymalna wilgotność powietrza utrzymana dzięki roślinności65%

rośliny do biura, opieka nad roślinami warszawa
Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X