PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Liście jak... uszy słonia!

Ciemnofioletowe liście o długości nawet do 60 cm, przypominają nieco wydłużone, sercowate parasole lub… uszy słonia.

Niektóre rośliny egzotyczne przybierają niecodzienne kształty. Są jak wycięte elementy z abstrakcyjnych obrazów i genialnie wpisują się w ogrodową rzeczywistość. Jedna z odmian kolokazji posiada niemalże kruczoczarne liście, które osiągają dość spore rozmiary.

Oryginalne liście

Niemalże kruczoczarna, kolokazja ‘Black Magic’ to bylina, która pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Rośnie także na Hawajach oraz wyspach Polinezji. Długie, sztywne, bordowe ogonki zazwyczaj wznoszą się pionowo, rzadziej wyginają się łukowato lub pokładają. Ciemnofioletowe, aksamitne, olbrzymie liście o długości do 60 cm, przypominające nieco wydłużone, sercowate parasole lub… uszy słonia.

Gotycki styl

Kolokazja ‘Black Magic’ to dość duża roślina. Na powierzchni formuje duże, dostojne kępy osiągające wysokość ponad 1,5 m. Kwitnie rzadko, ale u dorosłych okazów mogą pojawić się kremowo-żółte kwiaty, podobne nieco do kalii.

Choroby i szkodniki

Najpowszechniej występuje przędziorek, czasem roślinę może zaatakować mączlik.

Jeśli pod uwagę weźmiemy choroby, to może pojawiać się miękka zgnilizna obejmująca ogonki liściowe, bakterioza oraz zgnilizna korzeni (jeśli nie zadbamy o właściwe podłoże).

rosliny-doniczkowe-wpis-158

Stanowisko

Roślina lubi rozproszone światło. Latem najlepiej donice wystawić na przytulny balkon lub taras, natomiast zimą kolokazję należy przechowywać w pomieszczeniu o temperaturze ok. 16°C.

Podłoże

Najlepsze podłoże dla kolokazji powinno być żyzne, próchniczne i bogate w składniki odżywcze. Ważne jest, aby gleba była nieustannie wilgotna, dlatego roślinę podlewany w momencie, kiedy przeschnie wierzchnia część ziemi.

Pamiętajmy, że nie można dopuścić do przesuszenia głębszych warstw.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X