PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Kiedy decydować się na sztuczne rośliny?

Sztuczna zieleń to świetna opcja na dekorowanie mieszkań lub biur, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony.

Dostępne na rynku silikonowe storczyki, wykonane z tworzywa lub materiału trawy czy nigdy niewiędnące tulipany są tak bliskie swoim naturalnym odpowiednikom, że ciężko je odróżnić. Obecnie kwiaty i rośliny sztuczne są tak dobrej jakości, że biura często decydują się na ich zakup do miejsc, gdzie żywe egzemplarze nie mają szans na prawidłowy wzrost i zrównoważoną hodowlę. Zobacz, jak czyścić sztuczne rośliny, aby zawsze wyglądały atrakcyjnie i do złudzenia przypominały swoje naturalne odpowiedniki.

Kiedy decydować się na sztuczne rośliny?

Dobrze podrobiona sztuczna flora znajduje dość powszechne zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Przede wszystkim są wykorzystywane przez ludzi, którzy nie mają czasu, chęci lub wiedzy jak dbać o naturalne kwiaty lub rośliny doniczkowe. To także świetna opcja na dekorowanie mieszkań lub biur, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony i nawet “żelazny” zamiokulkas nie daje rady. Miejscami takimi są np. piwnice, sutenery, ciemne kuchnie lub łazienki, korytarze bez okien lub dobrego oświetlenia.

Zalety sztucznych roślin

Wiele osób unika sztucznych kwiatów w przekonaniu, że wyglądają one tanio i nieestetycznie. Jednak czasy się zmieniają, dodatki wnętrzarskie także – obecnie dostać można sztuczne rośliny będące idealnymi imitacjami naturalnych liści i kwiatów popularnych gatunków, takich jak monstery czy paprocie. Są jednak dużo bardziej praktyczne, gdyż nie wymagają specjalnych warunków.

Sztuczne rośliny występują w wielu różnych formach – niektóre w doniczce, niektóre w postaci ciętych kwiatów (można ułożyć z nich kompozycję w wazonie), a niektóre (np. mech) pod szkłem. Ponieważ sztuczne kwiaty wytworzone są z tworzywa sztucznego, niestraszna im wilgoć, a do utrzymania ich w czystości wystarczy zwykła, wilgotna ściereczka.

Sztuczna zieleń jako ścianka działowa

Na fali popularności stylów wykorzystujących zieleń w domu, np. urban jungle, zwiększyło się zapotrzebowanie na sztuczne kwiaty – w końcu mogą z powodzeniem zastąpić żywe rośliny. Pojawiają się także aranżacje, w których zieleń stanowi nie tylko ozdobę, ale pełni użyteczną rolę – np. regały wypełnione sztucznymi roślinami tworzą ciekawe ścianki działowe.

rosliny-doniczkowe-wpis-97

Sprawy techniczne

Ważne jest, aby stworzone przez nas kompozycje wyróżniały się długotrwałą żywotnością, dlatego zadbajmy o to już na etapie wyboru poszczególnych sztucznych roślin. Zaopatrzmy się w elementy wykonane z dobrej jakości tworzywa, najlepiej pokrytego lakierem lub inną powłoką zabezpieczającą przed wyblaknięciem czy zanieczyszczeniami. Następnie, przy układaniu bukietów, postarajmy się, aby dało się go łatwo rozebrać – będzie to służyło cyklicznemu myciu roślin z kurzu, który chętnie osadza się na plastikowych elementach. Jeśli warstwa kurzu jest niewielka, możemy spróbować usunąć ją miotełką lub strumieniem chłodnego powietrza z suszarki.

Czyszczenie

Specjalne nabłyszczacze w sprayu pozwalają na spryskanie pojedynczych gałązek lub całych dekoracji w taki sposób, że zyskują one efektowny połysk, a dodatkowo są w większym stopniu odporne na osadzanie się kurzu. Używając go raz w miesiącu, możemy niemal zapomnieć o konieczności mycia roślin wodą. Jeśli nie posiadamy specjalnego preparatu do naszych roślin, możemy wykorzystać do tego celu środki do czyszczenia elementów z tworzyw w samochodzie – spełni podobną funkcję, a my nie będziemy musieli kupować dodatkowych preparatów.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X