PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Kiedy decydować się na sztuczne rośliny?

Sztuczna zieleń to świetna opcja na dekorowanie mieszkań lub biur, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony i nawet “żelazny” zamiokulkas nie daje rady.

Dostępne na rynku silikonowe storczyki, wykonane z tworzywa lub materiału trawy czy nigdy niewiędnące tulipany są tak bliskie swoim naturalnym odpowiednikom, że ciężko je odróżnić. Obecnie kwiaty i rośliny sztuczne są tak dobrej jakości, że biura często decydują się na ich zakup do miejsc, gdzie żywe egzemplarze nie mają szans na prawidłowy wzrost i zrównoważoną hodowlę. Zobacz, jak czyścić sztuczne rośliny, aby zawsze wyglądały atrakcyjnie i do złudzenia przypominały swoje naturalne odpowiedniki.

Kiedy decydować się na sztuczne rośliny?

Dobrze podrobiona sztuczna flora znajduje dość powszechne zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Przede wszystkim są wykorzystywane przez ludzi, którzy nie mają czasu, chęci lub wiedzy jak dbać o naturalne kwiaty lub rośliny doniczkowe. To także świetna opcja na dekorowanie mieszkań lub biur, gdzie dostęp do światła jest mocno ograniczony i nawet “żelazny” zamiokulkas nie daje rady. Miejscami takimi są np. piwnice, sutenery, ciemne kuchnie lub łazienki, korytarze bez okien lub dobrego oświetlenia.

Zalety sztucznych roślin

Wiele osób unika sztucznych kwiatów w przekonaniu, że wyglądają one tanio i nieestetycznie. Jednak czasy się zmieniają, dodatki wnętrzarskie także – obecnie dostać można sztuczne rośliny będące idealnymi imitacjami naturalnych liści i kwiatów popularnych gatunków, takich jak monstery czy paprocie. Są jednak dużo bardziej praktyczne, gdyż nie wymagają specjalnych warunków.

Sztuczne rośliny występują w wielu różnych formach – niektóre w doniczce, niektóre w postaci ciętych kwiatów (można ułożyć z nich kompozycję w wazonie), a niektóre (np. mech) pod szkłem. Ponieważ sztuczne kwiaty wytworzone są z tworzywa sztucznego, niestraszna im wilgoć, a do utrzymania ich w czystości wystarczy zwykła, wilgotna ściereczka.

Sztuczna zieleń jako ścianka działowa

Na fali popularności stylów wykorzystujących zieleń w domu, np. urban jungle, zwiększyło się zapotrzebowanie na sztuczne kwiaty – w końcu mogą z powodzeniem zastąpić żywe rośliny. Pojawiają się także aranżacje, w których zieleń stanowi nie tylko ozdobę, ale pełni użyteczną rolę – np. regały wypełnione sztucznymi roślinami tworzą ciekawe ścianki działowe.

rosliny-doniczkowe-wpis-97

Sprawy techniczne

Ważne jest, aby stworzone przez nas kompozycje wyróżniały się długotrwałą żywotnością, dlatego zadbajmy o to już na etapie wyboru poszczególnych sztucznych roślin. Zaopatrzmy się w elementy wykonane z dobrej jakości tworzywa, najlepiej pokrytego lakierem lub inną powłoką zabezpieczającą przed wyblaknięciem czy zanieczyszczeniami. Następnie, przy układaniu bukietów, postarajmy się, aby dało się go łatwo rozebrać – będzie to służyło cyklicznemu myciu roślin z kurzu, który chętnie osadza się na plastikowych elementach. Jeśli warstwa kurzu jest niewielka, możemy spróbować usunąć ją miotełką lub strumieniem chłodnego powietrza z suszarki.

Czyszczenie

Prace pielęgnacyjne przy sztucznych roślinach możemy z powodzeniem zminimalizować, stosując odpowiednie preparaty. Specjalne nabłyszczacze w sprayu pozwalają na spryskanie pojedynczych gałązek lub całych dekoracji w taki sposób, że zyskują one efektowny połysk, a dodatkowo są w większym stopniu odporne na osadzanie się kurzu. Używając go raz w miesiącu, możemy niemal zapomnieć o konieczności mycia roślin wodą. Jeśli nie posiadamy specjalnego preparatu do naszych roślin, możemy wykorzystać do tego celu środki do czyszczenia elementów z tworzyw w samochodzie – spełni podobną funkcję, a my nie będziemy musieli kupować dodatkowych preparatów. Cenne przy pielęgnacji sztucznych bukietów okażą się również nawilżone chusteczki oraz sprężone powietrze.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X