PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Koronawirus a tytoń

Naukowcy zarażają rośliny tytoniu genetycznie zmodyfikowanym koronawirusem, aby sprawdzić, czy mogą wytwarzać przeciwciała do ewentualnej szczepionki.

Gigant w branży tytoniowej – Reynolds American, stojący za markami Camel, Newport i Pall Mall, rozpoczął badania nad walką z koronawirusem. Naukowcy zarażają rośliny tytoniu genetycznie zmodyfikowanym koronawirusem, aby sprawdzić, czy mogą wytwarzać przeciwciała do ewentualnej szczepionki.

Pomocne rośliny

„Rozwiązania oparte na roślinach” mogą z czasem okazać się o wiele bardziej skuteczne niż typowy proces – powiedział Alan Magill, kierownik programu w Agencji Obrony Zaawansowanych Projektów Badawczych w tym czasie, dodając: „badania są bardzo obiecujące”. Firma skontaktowała się z działem zdrowia administracji Trumpa w sprawie walki z koronawirusem i powiedziała, że może dostarczyć próbkę rządowi na początku marca br.

Hodowanie szczepionek przy wykorzystaniu roślin jest bezsprzecznie korzystniejsze finansowo (niższe koszty ogólne), powiedział University of Louisville’s Palmer. „Jako naukowiec i badacz nie jestem entuzjastycznie nastawiony do produkcji i sprzedaży wyrobów tytoniowych” – powiedział Palmer. „Myślę jednak, że firmy tytoniowe mogą znacznie przyczynić się do walki z koronawirusem”.

Eksperci ds. Zdrowia publicznego twierdzą, że jeśli eksperyment zakończy się sukcesem, może on znacznie ograniczyć wybuch epidemii międzynarodowej.

rosliny-doniczkowe-wpis-8

Pochodzenie

Tytoń – rodzaj roślin zielnych z rodziny psiankowatych.
Obejmuje ok. 70-75 gatunków pochodzących z obydwu Ameryk oraz z Australii.

Skąd wzięła się nazwa?

Nazwa rodzaju, łac. Nicotiana, została utworzona na cześć Jeana Nicota, ambasadora Francji w Portugalii, który wprowadził w swej ojczyźnie zwyczaj palenia tytoniu; takie samo pochodzenie ma też nazwa występującego w tytoniu alkaloidu – nikotyny.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X