PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Jak złe decyzje wpływają na rośliny w biurze?

Panuje powszechnie mylne przekonanie, że pielęgnacja roślin doniczkowych polega jedynie na podlewaniu ich raz na jakiś czas.

Niestety, jeszcze w wielu firmach w Polsce dominuje pewien zaskakujący schemat myślenia i działania w procesie samodzielnego doboru i zakupu roślin oraz przeróżnych prób aranżacji zieleni w biurze. Do realizacji tego z pozoru łatwego zadania, wyznacza się zazwyczaj pracowników recepcji, którzy raczej woleliby go nie otrzymać. Osoby te na ogół nie mają nawet podstawowej wiedzy ani żadnego doświadczenia w zakresie doboru gatunków egzotycznych roślin doniczkowych i ich indywidualnych, niekiedy bardzo wysokich wymagań hodowlanych. Zobaczmy, czym to się kończy.

Pracownik recepcji. Mission impossible

Efektem serii błędnych decyzji, są sytuacje dość kuriozalne – jak zakup drzewka oliwnego do ciemnego hallu, ustawienie sadzonek skrzydłokwiatów na nagrzanym jak piekarnik parapecie, zaaranżowanie fikusa w przeciągu przy drzwiach wejściowych czy umiejscowienie draceny w ponurym kącie tuż przy drukarce… W odpowiedzi na zasadnicze pytanie dlaczego ten gatunek został wybrany w tak skrajnie nieodpowiednie dla niego warunki w biurze, słyszymy zazwyczaj zdanie: “bo roślina ładnie wyglądała na zdjęciu w Internecie…”

Postawmy sprawę jasno – nieprzemyślany, zupełnie przypadkowy dobór roślin (kierowany jedynie wyglądem roślin) do danych warunków panujących w biurze oraz niewłaściwa i długotrwała opieka nad roślinami przez osoby do tego kompletnie nieprzygotowane i nieprzeszkolone, prowadzi do jednego – rozmaitych chorób roślin i ich złej ogólnej kondycji, a w konsekwencji do śmierci rośliny. Zaniedbane rośliny to negatywna informacja dla kontrahentów i klientów, którzy postrzegają daną firmę jako niegodną zaufania, nierzetelną i… niechlujną.

Serwis sprzątający?

Panuje powszechnie mylne przekonanie, że pielęgnacja roślin doniczkowych polega jedynie na podlewaniu ich raz na jakiś czas. Otóż jest to bardzo krótkowzroczne i płytkie podejście do tematu. Rośliny są żywymi organizmami, które reagują na zmianę warunków panujących wokół nich tj. temperatura otoczenia, wilgotność, oświetlenie, nawiew z klimatyzacji, przeciąg, przelanie czy zmianę stanowiska.

Serwis roślin powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczonych zawodowców z odpowiednią wiedzą z zakresu fitopatologii roślin. Profesjonalna, stała opieka nad zielenią biurową jest relatywnie ekonomiczna cenowo, i jedynie ona zagwarantuje, że biuro uniknie problemów z nieodpowiednim serwisem zieleni, a nowo posadzone rośliny będą wyglądały zdrowo i reprezentacyjnie przez długie lata, czyniąc tym samym inwestycję w pełni udaną.

rosliny-doniczkowe-wpis-34

Na czym polega serwis zieleni?

Nasze standardowe usługi w ofercie opieka nad roślinami to:

przeglądy serwisowe w celu zapewnienia czystości i świeżości liści i łodyg
przesadzenie starszych roślin w odpowiednio większe donice
☑ regularne kontrolowanie różnych gatunków i we właściwym czasie nawożenie
oczyszczenie liści z kurzu, pyłu, innych zanieczyszczeń
☑ skuteczne zwalczanie szkodników (np. przędziorki, mszyce)
☑ stała kontrola nad stanem zdrowia danej rośliny
ekologiczne mycie roślin
wymiana chorujących, słabszych roślin
uzupełnienie wypłukanej gleby do pierwotnego poziomu
☑ w razie potrzeby rotacja roślin w stosunku do dominującego źródła światła
☑ monitorowanie warunków świetlnych, wilgotności i temperatury
☑ coroczna kontrola poziomu pH w glebie
konserwacja zapobiegawcza w celu zminimalizowania potencjalnych problemów
bezpłatne konsultacje

oraz kosmetyka

poprawa wyglądu roślin (np. podpięcie zwisających łodyg)
utrzymanie donic w należytej czystości
przycięcie zbędnych (np. suchych) liści, kwiatostanów, itp.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X