PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Jak wygląda małpi storczyk?

Roślina swoją nazwę zawdzięcza nietypowemu układowi płatków, słupka i pręcików, które tworzą wizerunek małpiej mordki.

Storczyk małpi (Orchis simia) – gatunek rośliny z rodziny storczykowatych. Znany jest także pod nazwą Dracula simia i jest stosunkowo młodym gatunkiem, odkrytym pod koniec lat siedemdziesiątych. Swoją nazwę zawdzięcza nietypowemu układowi płatków, słupka i pręcików, które tworzą wizerunek małpiej mordki.

Występowanie

Występuje w Europie (na południe od Anglii, południowo-zachodnich Niemiec, Bałkanów i Krymu), w północnej Afryce (północna Algieria) i w zachodniej Azji (Turcja i Liban). W naturalnym środowisku rośnie na wysokości od 300 do 2800 metrów nad poziomem morza.

Podlewanie i nawożenie

Małpi storczyk lubi podlewanie przez codzienne zraszanie i zanurzanie całej bryły korzeniowej w wodzie raz w tygodniu. Zalecamy nawozić  nawozami do storczyków. Roślina preferuje stanowisko półcieniste. Temperatura uprawy min. +20 st. Dobrze znosi warunki uprawy w mieszkaniu.

rosliny-doniczkowe-wpis-72

Uprawa epifityczna

W warunkach hodowlanych (uprawa epifityczna) małpi storczyk jest uprawiany w ażurowych pojemnikach, w których korzenie rosną w kawałkach kory drzew liściastych. Część korzeni jest widoczna nad powierzchnią kory. Nie należy ich nadmiernie przycinać.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X