PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Kuracja piwna

Słód i chmiel znajdujący się w piwie, to idealna, naturalna odżywka dla roślin.

Nie wylewaj piwa bez gazu, wykorzystaj je do pielęgnacji i nawożenia roślin doniczkowych. Słód i chmiel znajdujący się w piwie, to idealna, naturalna odżywka dla roślin. Te dwa składniki zawierają bardzo cenne substancje roślinne. Do podlewania i nabłyszczania roślin najlepiej nadaje się piwo jasne, niepasteryzowane.

Rośliny uwielbiają piwo

Żeby piwo zadziałało korzystnie na rośliny, musi odstać parę godzin, aby całkowicie uleciał gaz. Następnie piwo należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:25. Taka odżywka najlepiej sprawdzi się w przypadku fikusów i storczyków. „Piwną kurację” warto stosować raz na jeden-dwa miesiące.

Z kolei paprocie i bluszcze wyjątkowo lubią… mleko.

Regularne podlewanie roztworem zawierającym niskoprocentowy alkohol powoduje, że liście stają się zdrowsze i bardziej błyszczące. Roślina będzie też szybciej rosła.

Rozcieńczony napój stosować możemy w pielęgnacji okazów ogrodowych, jak i doniczkowych.

rosliny-doniczkowe-wpis-57

Piwo jako nabłyszczacz

Osadzający się na liściach kurz powoduje zatykanie aparatów szparkowych, co z kolei hamuje proces fotosyntezy.

Rośliny należy regularnie czyścić nie tylko ze względu na ich prawidłowy rozwój. Zakurzone liście wyglądają nieestetycznie i niezdrowo. W celu uzyskania jak najlepszego efektu błyszczących, jędrnych liści, przetrzyj je dokładnie szmatką nasączoną niegazowanym, rozcieńczonym z wodą, piwem.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X