PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Czy Seramis zapobiega przelaniu roślin?

Seramis przeznaczony jest dla gatunków lubiących wilgotne podłoże, a jednocześnie wrażliwych na przelanie, tj.: dracena, alokazja, filodendron, hoja, zamiokulkas, monstera.

Seramis to nowoczesne podłoże wyprodukowane jedynie z wysokiej jakości, oczyszczonej gliny. Doskonale zastępuje klasyczną glebę do roślin doniczkowych.

Składa się z brązowych, lekkich i porowatych granulek, które wchłaniają wodę a następnie stopniowo ją uwalniają, kiedy rośliny tego potrzebują. Dzięki niezwykłym właściwościom podłoża Seramis możemy zapomnieć o problemach tj.: przelanie rośliny, pleśń na korzeniach czy trudnych do zwalczenia ziemiórkach.

Jak działa podłoże Seramis?

Seramis składa się z glinianych, chłonnych bryłek o porowatej powierzchni, która pozwala na magazynowanie wody i składników odżywczych. Woda, która nie zostanie wchłonięta, tak jak w przypadku zwykłego podłoża, spływa na dno doniczki lub podstawki.

Do procesu gnicia korzeni i łodyg dochodzi w warunkach wysokiej wilgotności i jednoczesnym niedoborze tlenu, jest praktycznie niemożliwe, aby doszło do niego w podłożu Seramis. Korzenie są odpowiednio napowietrzone i nie ma ryzyka, że będą stały w wodzie.

Zalety podłoża Seramis

Podłoże Seramis zapewnia optymalne warunki do rozwoju korzeni, co korzystnie wpływa na wzrost i wygląd roślin. Zapobiega przelaniu rośliny. W granulkach nie rozwija się pleśń ani trudne do zwalczenia ziemiórki.

Wygląda estetycznie, jest ekologiczne i najważniejsze – nie brudzi, jak tradycyjna ziemia, która dodatkowo jest znacznie od niego cięższa. Ma to szczególne znaczenie przy przenoszeniu donic o większych gabarytach.

Do jakich roślin zastosować Seramis?

Seramis przeznaczony jest dla gatunków lubiących wilgotne podłoże, a jednocześnie wrażliwych na przelanie, tj.: dracena, alokazja, filodendron, hoja, zamiokulkas, monstera.

rosliny-doniczkowe-wpis-135

Seramis vs. Klasyczne podłoże

Większość ziemi dostępnych na rynku ma w swoim składzie torf, który z początku zapewnia swobodny przepływ wody i powietrza, ale z czasem ulega zbiciu i przestaje być odpowiednio przepuszczalny. Seramis nie zbryla się, nie starzeje się ani nie niszczy, więc nie traci swoich właściwości podczas użytkowania.

Pamiętaj, że...

Suche podłoże Seramis zawiera pył, którego nadmiar nie jest korzystny dla korzeni roślin. Przed zastosowaniem tego innowacyjnego podłoża, zaleca się jego przepłukanie i wymoczenie przez ok. 24 h.

Podczas aplikacji podłoża pamiętajmy o założeniu rękawic i umyciu rąk po skończonej pracy. Produkt należy przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X