PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Światowy Dzień Wody

Ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Motywem przewodnim w tym roku jest "docenianie wody". 

Światowy Dzień Wody to istotne wydarzenie dla Ziemi. Święto to powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.  Motywem przewodnim w tym roku jest “docenianie wody”. 

Prawo człowieka

W 2010 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję, według której dostęp do czystej wody jest prawem człowieka. Tymczasem słodka woda przestała być zasobem odnawialnym – zużywamy jej więcej i szybciej, niż jest w stanie się odtworzyć. Niech nas nie zwiedzie termin „błękitna planeta”, którym określa się czasem Ziemię. Choć w ok. 70% pokrywa ją woda, to zaledwie 2,5% to woda słodka, która nadaje się do picia. To nasz skarb – dbajmy o niego, póki jeszcze mamy na to czas.

Wodociągi Warszawskie

21 marca, w najbliższą niedzielę od godz. 11:00 Wodociągi Warszawskie zapraszają na wyjątkowy, godzinny program tematyczny zatytułowany „Bądźmy na czasie – pijmy kranówkę”. Zaproszeni goście oraz gospodarze programu będą propagować picie smacznej i bezpiecznej warszawskiej kranówki.

Ze względu na panujące obostrzenia oraz wytyczne sanitarne, w tym roku obchody Światowego Dnia Wody w MPWiK Warszawa przenosi do przestrzeni wirtualnej.

Szczegóły programu

W trakcie programu gospodarze odpowiedzą na pytania tj.: dlaczego statki – spulchniacze hydrauliczne – nazywają się „Chude Wojtki”, czy woda ma smak oraz, gdzie na terenie Stacji Filtrów najlepiej słychać echo. Wśród prowadzących pojawią się m.in. znani z naszych poprzednich produkcji Tomek Zapiec i Kamil Kurkierewicz. Kolejnych uczestników oraz szczegóły programu zostaną opublikowane na profilu MPWiK Warszawa na Facebooku.

Możliwość retransmisji

Osoby, nie mogące uczestniczyć 21 marca w programie, będą miały możliwość obejrzenia retransmisji wydarzenia w dniu 22 marca od godziny 18:00.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X