PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Czy nabłyszczacz do liści może zabić roślinę?

Stosowanie chemicznego nabłyszczacza powoduje zatkanie aparatów szparkowych, znajdujących się na liściach, co prowadzi do... uduszenia się rośliny.

Niestety, wciąż na rynku można spotkać preparaty do nabłyszczania liści i sprzedawców, którzy zachwalają tego typu produkty. Ba, zdarza się również, że niedoświadczone firmy stosują taką wątpliwą metodę czyszczenia liści podczas świadczonej opieki nad roślinami w biurach.

Rośliny też mogą się udusić

Nienaturalnie błyszczące, czasem wyglądające jak sztuczne, liście powinny zwrócić naszą uwagę i wzbudzić niepokój. Dlaczego? Warto wiedzieć, że stosowanie chemicznego nabłyszczacza powoduje zatkanie aparatów szparkowych, znajdujących się na liściach, co prowadzi do… uduszenia się rośliny. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda?

Liść a ludzka skóra

Wyobraź sobie, że powierzchnia liścia to ludzka skóra, która mocno zanieczyszczona może objawiać się stanem zapalnym lub podrażnieniem. Dzieje się tak, ponieważ nieoczyszczone pory skóry zatykają się, co może wiązać się z powikłaniami natury dermatologicznej.

rosliny-doniczkowe-wpis-54

Skutki uboczne

W przypadku roślin zablokowane aparaty szparkowe uniemożliwiają roślinie proces oddychania oraz fotosyntezowania. Na efekty nie trzeba długo czekać – liście zaczną żółknąć, opadać a roślina powoli będzie wchodzić w fazę obumierania.

Jak więc prawidłowo czyścić i pielęgnować roślinę dowiesz się czytając ten wpis.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X