PRACUJEMY W: PN.-PT. 9.00-17.00 | 501 858 666 | UWAGA! ŚWIADCZYMY KOMPLEKSOWE USŁUGI Z ZAKRESU ARANŻACJI I PIELĘGNACJI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Menu

Jakie gatunki są grzewczoodporne?

Istnieją rośliny, które dzięki swoim naturalnym adaptacjom doskonale radzą sobie w suchym, ciepłym środowisku, charakterystycznym dla ogrzewanych pomieszczeń.

Istnieją rośliny, które dzięki swoim naturalnym adaptacjom doskonale radzą sobie w suchym, ciepłym środowisku, charakterystycznym dla ogrzewanych pomieszczeń. Gatunki te mogą nie tylko przetrwać, ale również kwitnąć w warunkach, które dla innych roślin byłyby nie do zniesienia. Wybór roślin zdolnych przetrwać okres zimowy obok ciepłego kaloryfera jest zatem kluczowy.

Top 5 roślin

Popularne gatunki roślin zalecanych do ciepłych, suchych pomieszczeń to: zamiokulkas zamiolistny, sansewieria, fikus benjamina i skrzydłokwiat.

Niezwykle wytrwałe sukulenty, w tym aloes (Aloe vera) i grubosze (Crassula ovata) są mistrzami przetrwania w suchych warunkach dzięki swoim mięsistym liściom, które magazynują wodę. Aloes jest znany nie tylko z odporności na suche powietrze, ale również z właściwości leczniczych. Grubosz, czyli popularna roślina „drzewko szczęścia”, również świetnie radzi sobie w ogrzewanych pomieszczeniach.

Oświetlenie i lokalizacja

Niektóre rośliny są wrażliwe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i mogą szybko usychać w takich warunkach. W takim przypadku lepiej umieścić je w miejscu o rozproszonym nasłonecznieniu.

Planując kącik zieleni, sprawdź potrzeby konkretnej rośliny, aby zapewnić jej najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Rośliny potrzebują odpowiedniej ilości światła i wentylacji, aby móc się prawidłowo rozwijać. Umieszczanie gatunków roślin nie tolerujących ciemnych stanowisk i nadmiernej wilgotności, może prowadzić do pleśni i chorób roślin.

rosliny-doniczkowe-wpis-207

Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza to idealne rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie pojemnika z wodą w pobliżu źródła ciepła, które będzie powodowało odpowiednie parowanie wody.

Grupowanie roślin

Kolejnym zalecanym wyjściem jest grupowanie roślin. Rośliny ustawione w grupie mogą rosnąć lepiej niż samotnie, ponieważ tworzą mikroklimat sprzyjający wzrostowi i rozwojowi.


Masz pytania? Napisz do nas.

    W celu wysłania formularza, zaakceptuj Politykę prywatności

    X