+48 501 858 666 | 22 409 62 81 biuro@roslinyzielone.pl

Menu

Aglaonema

Roślina posiada bardzo ładne, okazałe liście ze srebrnymi wybarwieniami, które są zielone jedynie na brzegach i wzdłuż nerwów.

Jak dbać o Aglaonemę

By In blog On 1 września 2018


W zależności od odmiany aglaonemy mają mniej lub bardziej wzorzyste liście, dlatego potrafią bardzo różnić się między sobą. Niektóre jak np. „Silver Queen”, „Silver Bay” czy rzadko u nas spotykana „Super White” mają duże, zielone liście, niemal całkowicie pokryte białym wzorem, inne jak np. odmiana „First Diamond” wytwarzają zielone liście ozdobione ładnym, kremowobiałym deseniem, natomiast jeszcze inne jak np. „Red Cochin” i „Legacy” mają bardzo oryginalne, zielono-biało-różowe licie lub zielono-żółtawe liście z różową obwódką jak „Crete”.

Aglaomena to królowa dzięki dużym, ciemnozielonym liściom ze srebrnym rysunkiem.
Pochodzenie: tropikalne obszary Azji – Indonezja, Celebes i Filipiny.
Wysokość: do 80 cm

Aglaonema Silver Queen

Ogólny wygląd rośliny i jej wyjątkowe zalety:

Aglaonema ‘Silver Queen’ jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych odmian gatunku aglaonema zmienna (Aglaonema commutatum). Roślina posiada bardzo ładne, okazałe (ok. 20 cm) liście ze srebrnymi wybarwieniami, które są zielone jedynie na brzegach i wzdłuż nerwów głównych, pozostałe części liści są srebrzystobiałe lub kremowe. Co istotne, roślina ta może zakwitnąć, najczęściej latem lub jesienią, kwiaty jednak są dość małe i bezwonne, wyrastające na krótkim pędzie. Aglaonema jest rośliną doniczkową łatwą w uprawie, rośnie bezproblemowo w większości warunków, dobrze znosi suche powietrze. Nadaje się również do uprawy hydroponicznej (można w ten sposób uprawiać rośliny wcześniej rosnące w ziemi, jednak lepiej, gdy egzemplarze od początku były ukorzenione w wodzie).

Najnowsze wpisy


Masz pytania? Napisz do nas.

X